Jdi na obsah Jdi na menu
 


Theatres des Vampires je italská hudební skupina hrající gothic metal.

Theatres des Vampires se zrodili roku 1994 z rozpadlé, v devadesátých letech známé skupiny Sepolcrum. Skupina se stala jedním z průkopníků stylu později známého jako vampiric metal. Zpočátku skupina hrála symfonický black metal, ale časem si vytvořili vlastní styl spojením gotické, elektronické a klasické hudby, opery a rocku. Zakladateli skupiny jsou Alexander „Lord Vampyr“ a Roberth „Morgoth“.

V roce 1995 vydali demo, které se rychle rozprodalo. Avšak v témže roce odešla velké část skupiny a tak první album Theatres des Vampires „Vampyrisme, Necrophilie, Necrosadisme, Necrophagie“ v podstatě nahrál Alexander sám. Brzy po nahrání alba se do skupiny přidal Roberth a hned po něm i Fabian „Necros“.

Během nahrávání alba „The Vampire Chronicles“ se přidala Justine, a na dalším albu se už objevila taktéž Sonya Scarlet. Na „Suicide Vampire“ se měla objevit předělávka hitu Kylie Minogue „I Can't Get You Out of My Grave“, ale kvůli problému s autorskými právy se vydání předělávky stalo možným až roku 2003. V roce 2004 ze skupiny odešel Alexander a Sonya Scarlet zůstala jediným hlasem skupiny a frontmankou.

Během 10 let Theatres des Vampires vydali 6 alb, všechny u britského vydavatele Plastic Head.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář